HÜSEYİN ERGİN

Özgeçmişi

1975 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğdum. Evli ve bir çocuk babasıyım. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirim. 
1998 yılında Esenyurt’a taşındım. Esenyurt’a taşındıktan sonra ilk işim partimizin gençlik kollarına girmek oldu. Bu tarihten itibaren de gençlik kollarında yönetici olarak çalışmaya başladım.
2002 yılında Esenyurt Belde Gençlik Kolları Başkanı oldum.
2005 yılında gençlik kolları başkanlığının yanı sıra belde yönetimine seçildim ve Belde Saymanlığı görevini üstlendim.

2004 yılında başlayıp, 2007 yılında kuruluşunu tamamladığımız Zile Dernekler Federasyonu kurucuları arasında yer alarak 2 dönem yönetim kurulunda Saymanlık görevini icra ettim. 


2008 yılında CHP Büyükçekmece Gençlik Kolları Başkanlığına seçildim. Bu görevim Esenyurt ilçe oluncaya kadar devam etti. Esenyurt ilçe olunca Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Belediye Başkanımız Sayın Kemal Deniz Bozkurt’un başkanlığında kurucu ilçe yönetiminde yer aldım.

2009 yerel seçimlerinde belediye meclis üyeliği gönlümüzde olsa da partimiz bizi sahada görevlendirmeyi seçti. Biz de hiçbir şahsi beklenti içerisinde olmadan partimizin başarılı olması, yerelde ve genelde iktidar olabilmesi için her türlü
mücadelenin içerisinde yer aldık.

2010 yılının Şubat ayında yapılan kurultay ile Esenyurt Tokatlılar Dernek Başkanlığına seçildim. 2 yıl süren bu süreçte siyasi bir görev almadım. Dernek başkanlığım döneminde İl Dernekler Birliği Yürütme Kurulu’nda Sayman olarak görev yaptım.
2014 yerel seçimlerinde partimiz bize meclis üyeliği görevini uygun gördü. Muhalefet meclis üyesi olarak görev yaptığım beş yıl boyunca partimizi ve halkımızı en iyi şekilde temsil ettik.Meclis üyeliği dönemimde var olan görevimizden dolayı ilçe başkanlığına aday olmadım. Sürenin bitmesini bekledim

2019 yılı yerel seçimlerinde herhangi bir adaylık başvurum olmadı. Seçim süresince gücümün elverdiği ölçüde, seçimin kazanılması için var gücümle mücadele ettim ve yapılan çalışmalardan hiç geri durmadım. Seçim koordinasyon merkezinde görev aldım. Yerel çalışmaların içerisinde bulundum. Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt’tan partimizin mahallelerdeki üyelerine varana kadar herkesin büyük bir emekle ördüğü mücadelenin ardından 15 yıllık AKP iktidarına son vermenin mutluluğunu yaşadık.