CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Öğretmenlerimize Sözümüz Var, Onları Bu Ülkenin Baş Tacı Yapacağız"

24.11.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başöğretmen Atatürk'ün aydınlanmacı eğitim anlayışı ışığında ülkemizin çağdaş geleceği için evlatlarımızı büyük bir emekle yetiştiren öğretmenlerimize sözümüz var; onları, kamuda ayrıcalıklı bir sınıf haline getireceğiz ve bu ülkenin baş tacı yapacağız." dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajına, geçtiğimiz gün grup toplantısında yaptığı konuşmanın öğretmenler ve eğitimle ilgili bölümünü de ekledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda ise şunları söyledi:

Değerli arkadaşlarım; 24 Kasım Öğretmenler Günü. Gazi Mutafa Kemal en çok eğitime önem vermiştir. Ve Mustafa Kemal: "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder" diyor.

Öğretmenlerin ciddi sorunları var. Öğretmen kardeşlerimi sınava soktular. Çoğu arkadaşım, sınava girdi. Hiç endişe etmeyin; eğer biz, yani Cumhuriyet Halk Partisi, öğretmenleri, kamuda daha güzel ve ayrıcalıklı bir sınıf haline getirmezsek, görevimizi yapmamış oluruz. Öğretmenlerin tamamını Hakimler ve Savcılar Kanunu gibi özel bir yasa çıkararak ayrıcalıklı bir sınıf haline getireceğiz.

Sözleşmeli öğretmen, ücretli öğretmen, kadrolu öğretmen… Kim öğretmense, evlatlarımızı yetiştiriyorsa, hepsini kadrolu öğretmen yapacağız; hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının altında aylık almayacak.

Bakınız, “ben öğretmenleri ayrıcalıklı kılacağım” derken, Erdoğan 2012'de şunu söylüyordu: "Öğretmenlerin 15 saat çalışıp yüksek maaş almaları diğer memurlara haksızlık değil mi?”

Buradan sesleniyorum: Bizim evlatlarımıza eğitim, öğrenim, sevgi, saygı, bilgi, birikim, oyun, düşünme, merakı büyütme... Her şeyi öğretiyorlar öğretmenler… Hiçbir memur, bu ülkede yaşayan hiçbir kişi, öğretmenlerin fazla maaş almasından asla ve asla rahatsızlık duymaz.

Eğitim konusunda hiç kimsenin endişesi olmasın. En büyük kaynağı eğitime ayıracağız. yapacağız ve öğretmenleri bu ülkenin baş tacı yapacağız, bu ülkenin baş tacı yapacağız.Benzer Haberler

13.11.2023

İstanbul Adliyesi önünde anayasal düzene karşı kalkışmaya dur demek için buradayız. İstanbullulara, hukuku, Anayasayı savunanlara sesleniyorum: Bugün itibarıyla burada günlerce sürecek bir oturma eylemi başlattık. Yarın da buradayız, ertesi gün de burada olacağız. Tüm İstanbul'u bu demokratik mücadelemize omuz vermeye davet ediyorum!

12.11.2023

İl Başkanlığımız kapısı İstanbullulara daima açık, onların evi olacak. “Kent Yoksulluğu” buluşmalarımızın ilkini Roman toplum temsilcilerimizle gerçekleştirdik. Yoksullukla ve ayrımcılıkla mücadelemizi yaşamın her alanında sürdürecek, halkımızın her kesiminin hak ettiği şartlarda yaşaması için yorulmadan çalışacağız.

10.11.2023

"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir." 85 yıl önce bugün ebediyete uğurladığımız Atamızı en sevdiği şarkılarla andık. Ata Türkülerimizi seslendiren değerli sanatçılarımız Ali Altay’a, Çiğdem Güven’e ve Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası’na bu anlamlı akşam için yürekten teşekkür ederim.

10.11.2023

Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık'ın 5 günde tamamlamaya söz verdiği 5 bin metrekarelik park emekçilerimizin durmaksızın çalışması ile rekor bir zamanda tam 47 saatte tamamlandı. Atatürk’ü andığımız bu özel günde açılışını yurttaşlarımız ile birlikte yaptığımız 9 Eylül 100. Yıl Parkı Beylikdüzü halkına ve İstanbullulara hayırlı olsun.

10.11.2023

il Başkanımız Özgür Çelik, İl Yöneticilerimiz ve İlçe yöneticilerimiz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yılında Taksim Cumhuriyet Anıtındaki törenle andık.

10.11.2023

Binlerce yurttaşımızın sabahın erken saatlerinden beri ziyaret ettiği Dolmabahçe Sarayı Atatürk dairesinde, Atamızın son nefesini verdiği yatağının başındayız. Fikirlerin bize yol göstermeye devam ediyor.

06.11.2023

8. Olağan Kurultayımızın birlik ve beraberlik içinde, adil ve eksiksiz tamamlanması için yorgunluk bilmeden çalışan Divan Kurulu Başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere tüm Divan Kurulu üyelerimiz ve Seçim Kurulu görevlilerine, kurultayımızı takip eden tüm basın emekçilerine, kurultay görevlilerimize, delegelerimiz ve eşsiz örgütümüze emekleri için yürekten teşekkür ederim. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi var!